Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy

Skawina i OZE - zaproszenie

Prawdopodobnie wielokrotnie zadawaliście sobie pytanie, czy mogę zrobić coś więcej, aby mniej płacić za prąd, ogrzewanie? Jak obniżyć rachunki, dzięki czemu zwiększę zyski firmy? Z drugiej strony macie Państwo rodziny, dzieci, lubicie swoich sąsiadów – prowadząc firmę nie chcecie szkodzić ich zdrowiu, gdy Wasza produkcja czy usługi wiążą się ze spalaniem/pyleniem. Czy są jakieś inne możliwości, aby nadal prowadzić firmę, ale zdrowiej i taniej?

TAK!

Odpowiedzią na to pytanie są działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej firm. To działania termomodernizacyjne, wymiana źródeł ciepła. To zmiana procesu produkcji na taki, w którym możliwe będzie m.in. wykorzystanie ciepła odpadowego z hal produkcyjnych np. do ogrzania biur.
To wszystko jest możliwe, nie warto więc czekać i zastanawiać się samemu, tylko przyjść na spotkanie ze specjalistami OZE z AGH w Krakowie (członkowie zespołu projektu „SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy” z siedzibą w Miękini), którzy odpowiedzą chętnie na wszystkie Państwa pytania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, biomasy czy termomodernizacji.
Warto się pospieszyć, bo wypracowane czy wydyskutowane rozwiązania możecie zrealizować w ramach środków europejskich – do 28 sierpnia 2018r można składać wnioski dotacyjne w ramach konkursu „Eko – przedsiębiorstwa (Działanie 4.2. RPO WM 2014 – 2020). Pracownicy zespołu SPIN AGH Miękinia chętnie poinformują Państwa o możliwościach uzyskania dofinansowania na inne pomysły czy projekty w innych konkursach UE. Warunek jest jeden – przyjść i porozmawiać!
Gmina Skawina od lat podejmuje starania o poprawę jakości powietrza na jej terenie. Zachęcamy do przyłączenia się do jej wysiłków!

Serdecznie zapraszamy do Skawiny w dniu 12 czerwca 2018 r.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30-10.35 – Otwarcie spotkania

10:35 – 11:00 – prezentacja projektu SPIN: pracownicy UMWM, pracownicy CTW Miękinia

11:00 – 12:00 – przedstawienie założeń w konkursach 1.2.3 oraz 4.2. RPO WM na lata 2014 – 2020

12:00 – 12:45 – prezentacje praktyczne Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)

12:45 – 13:30 – dyskusja panelowa - indywidualne konsultacje z przedstawicielami MMŚP z ekspertami oraz przedstawicielami Projektu SPIN

Po spotkaniu zapraszamy na słodki poczęstunek.

 

Można się też zgłaszać mailowo na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w warsztatach i indywidualnych konsultacjach realizowany jest w ramach pomocy de minimis, współfinansowany ze środków UE.

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne