Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy
Linia produkcyjna, widoczne urządzenia i ręce osoby obsługującej.

Automatyzacja i robotyzacja sposobem na problemy z brakiem pracowników?

Tempo pracy, dokładność i skuteczność odgrywają ważną rolę w prowadzeniu firmy. Jednocześnie na całym świecie widoczny staje się brak wysoko kwalifikowanych i zaangażowanych pracowników. W związku z tym wielu przedsiębiorców rozważa „zatrudnienie” robotów, zwłaszcza  do uciążliwych, lub wymagających ogromnej precyzji zadań. 

Anna Mlost - Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionu wraz z dwiema kobietami stoi na scenie Forum Inteligentnego rozwoju po odebraniu nagrody

Projekt SPIN laureatem Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022 !

Projekt SPIN został laureatem Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022 w kategorii "Wspieranie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki" !

Na pierwszym planie widoczne ręce kobiety, która trzyma tablet. Na tablecie znajduje się symbol domu i temperatura 21 stopni. W tle zdjęcia widoczny dom.

Jakie będą budynki przyszłości?

Budynki inteligentne z automatyką zarządzania urządzeniami sterowniczymi, energooszczędne, czy nawet takie, które można w łatwy sposób zdemontować i zbudować w innym miejscu – przyszłość budownictwa zaczyna się już dziś. A dostęp do tych wszystkich nowości przedsiębiorcy z województwa małopolskiego uzyskują z łatwością za sprawą projektu SPIN– Małopolskie Centra Transferu wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców.

Zdjęcie przedstawia laboratorium testowe pomp ciepła

Czas na transformację energetyczną

Nieliczne regulacje na poziomie lokalnym, krajowym i unijnym dotykają tak szerokie rzesze obywateli i przedsiębiorstw jak te dotyczące energetyki i paliw. Rosnące ceny pozwoleń na emisję dwutlenku węgla na rynku międzynarodowym, krajowe wymogi techniczne dla nowych budynków oraz samorządowe uchwały antysmogowe powodują, że zaopatrzenie w ciepło, a także energię elektryczną ulega zmianie.

Grupa naukowców siedzących przy stole. Dwóje z nich ściskają sobie ręce

Baza Naukowców na wyciągnięcie ręki! Skorzystaj z niej już dziś!

Masz pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować? Masz już gotowy produkt lub usługę, ale chcesz je ulepszyć? Skorzystaj z pomocy sektora nauki ! Dzięki Bazie Naukowców błyskawicznie znajdziesz naukowca, który wspomoże Twoje działania obszerną wiedzą i doświadczeniem!

tablica z wzorami cyfrowymi i na jej tle kobieta-robot

Technologiczne przyspieszenie w projekcie SPIN

Województwo Małopolskie wspiera firmy, które chcą wdrażać nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne. W ramach projektu SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców, na właścicieli i menedżerów firm z regionu czekają eksperci Fundacji Progress and Business, którzy przeprowadzą audyty i doradzą najlepsze rozwiązania.
Uśmiechnięta żółta piłka na deszczu

Ciągle pada? To świetna prognoza dla przedsiębiorczych

Masz dość padającego wciąż deszczu? Zamiast narzekać, zacznij zbierać wodę! Deszcz może przynieść Ci oszczędności! Zastąpienie wody wodociągowej – deszczową możliwe jest wszędzie tam, gdzie nie jest konieczna wysoka jakość sanitarna. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Małopolski, który chciałby czerpać korzyści zarówno z padającego deszczu jak i energii słońca - zgłoś się do projektu SPIN, realizowanego przez Województwo Małopolskie.

Tłum ludzi na koncercie z uniesionymi rękoma

Projekt SPIN wspiera branżę kreatywną w czasie epidemii

Agencje eventowe, hotele, restauracje, operatorzy atrakcji turystycznych oraz inne firmy z branży przemysłów kreatywnych i czasu wolnego najbardziej odczuwają skutki pandemii COVID-19. Przetrwać obecną sytuację i szukać dróg rozwoju pomaga im Centrum Transferu Wiedzy Fundacji Polish Heritage.

Szklany front budynku wieżowca

Przedsiębiorco, rozwijaj innowacje budowlane w Małopolsce

Masz pomysł jak ulepszyć swój produkt, ale nie wiesz, jak przejść od pomysłu do realizacji? A może potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu do obrotu gotowego wyrobu budowlanego? Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie, partner projektu SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy Wsparciem dla Przedsiębiorców, otwiera swe podwoje dla firm z Małopolski, by wspierać je w opracowywaniu i wdrażaniu innowacji budowlanych. 

Panele fotowoltaiczne na dachu

Dobra energia dla innowacji w Małopolsce

Producenci odnawialnych źródeł energii i materiałów budowlanych, instalatorzy, deweloperzy, architekci oraz firmy, które chciałyby ograniczyć koszty zużycia energii i wdrożyć ekologiczne rozwiązania mogą skorzystać z profesjonalnych usług doradczych wyspecjalizowanych ośrodków w ramach projektu SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla Przedsiębiorców, realizowanego przez Województwo Małopolskie. Usługi dla małopolskich przedsiębiorców są realizowane w ramach pomocy de minimis, pokrywają oni jedynie równowartość 23% VAT ceny usługi.

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 20 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne