Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy
zdjęcie przedstawia stoisko zespołu SPIN

Zespół SPIN na Jubileuszowych XV Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG®

W czwartek 12 maja w Spodku/Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zakończyły się 15. jubileuszowe Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2022.  Współgospodarzem targów było Miasto Katowice. Wydarzenie to poświęcone jest międzynarodowej prezentacji i promocji potencjału i dorobku myśli technologicznej i nauki, tj. wynalazków, technologii i usług  innowacyjnych kierowanych do przemysłu.

Targi INTARG® zostały objęte patronatem przez najwyższej rangi instytucje, na czele z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej WIPO – jedną z 16 agend ONZ. (INTARG® jako jedyne targi w Polsce i nieliczne w świecie odbywają się pod honorowym patronatem WIPO).

Targi obfitowały w liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. konkurs innowacji (ocena wynalazków przez Międzynarodowe Jury), konferencje, panele dyskusyjne, prezentacje, spotkania brokerskie i pokazy, promocja programu rządowego Ministerstwa Rozwoju i Technologii „Dostępność Plus”, ogłoszenie wyników konkursów: LIDER INNOWACJI®, Młody Wynalazca, INTARG® 2022, Giełda TOP Wynalazków z ogłoszeniem polskich laureatów nagród Ministra Edukacji i Nauki za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki, a także networking koktajl oraz wycieczka objazdowa dla uczestników z zagranicy.

Wydarzenie zyskało bogatą oprawą artystyczną – występ galowej orkiestry górniczej, zespołu tanecznego „Mały Śląsk” oraz koncert zespołu „After Midnight”.

INTARG® 2022 w liczbach:

  • wsparcie 21 wysokiej rangi instytucji i organizacji polskich i międzynarodowych, wystawcy stacjonarni oraz online z 39 krajów
  • 506 wynalazków i innowacji
  • 41 jurorów i ekspertów z 18 krajów, reprezentujących świat nauki, przemysłu i biznesu
  • 16 konferencji i paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli nauki i biznesu

Obecność na Targach partnerów medialnych, to jest telewizji, radia i prasy, zaowocowała licznymi relacjami i publikacjami tak ważnymi dla upowszechniania osiągnięć wystawców i promocji ich rozwiązań innowacyjnych i wynalazków oraz całego wydarzenia.

intarg FB

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne