Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy

Nadchodzi 12. Małopolski Festiwal Innowacji !

Serdecznie zapraszamy na 12. Małopolski Festiwal Innowacji odbywający się – 20-26 czerwca!

 

Małopolski Festiwal Innowacji to czas, w którym Województwo Małopolskie wspólnie z partnerami przygotowuje różnorodne wydarzenia, zaprasza do kreatywnych rozmów, odwiedzania niezwykłych miejsc, a także poznania wyjątkowych wynalazków i rozwiązań. Choć zwykle trwa tydzień, w tym roku będzie nieco dłuższy i zacznie się nieco wcześniej – zaprasza Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron.

„Innowacje w Małopolsce. Myślimy horyzontalnie”

- to tytuł konferencji głównej 12. Małopolskiego Festiwalu Innowacji, która będzie emitowana online ze studia usytuowanego w krakowskim Muzeum Armii Krajowej.

Spotkanie będzie składało się z trzech bloków, podczas których zaproszeni goście i widzowie porozmawiają o tym czy małopolska innowacyjność i kreatywność może być trampoliną do międzynarodowych sukcesów, jak zbudować i wykorzystać przewagę konkurencyjną, czy cyfrowa transformacja to bardziej szansa czy zagrożenie, jak dbać o cyberbezpieczeństwo swoje i organizacji, jak rozpoznawać i reagować na dezinformację. Tematykę tę przybliżą m.in. Paweł Przewięźlikowski – współzałożyciel oraz prezes Zarządu Ryvu Therapeutics, Stefan Życzkowski – założyciel i wieloletni prezes Zarządu ASTOR, Magda Chelly – Cybersecurity Expert & Accidental Hacker oraz Janina Bąk, autorka blogu JaninaDaily.com i kanału „Statystycznie rzecz biorąc” na YouTube.

Konferencja również odbędzie się 21 czerwca.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się pod tym linkiem.

Przy kawie o… zero waste

Czym jest zero waste? Jak spożytkować rzeczy zużyte? Co zrobić, by odpady nie zaśmiecały środowiska? O tym wszystkim będzie można podyskutować dwa tygodnie później, a więc 21 czerwca.

Eksperci, tym razem w formule online, przybliżą to niezwykle ważne zagadnienie z perspektywy prowadzenia firmy. Dowiemy się czy działania proekologiczne mogą wpływać na zmniejszenie kosztów działalności przedsiębiorstwa, zwiększając jednocześnie jego konkurencyjność. Fachowcy podpowiedzą też jak rozpocząć wprowadzanie ekologicznych rozwiązań, a także w jaki sposób zbudować strategię na zasadach zero waste. To i wiele więcej zaprezentowane zostanie na przykładach i doświadczeniach ludzi biznesu.

W panelu Zero waste thinking – ekologia, inwestycja, która przynosi zysk można wziąć udział 21 czerwca.

Partnerzy Małopolskiego Festiwalu Innowacji zapraszają!

 

Małopolski Festiwal Innowacji współtworzy w tym roku 19 partnerów. To dzięki nim możliwe było przygotowanie niemal 50 różnorodnych wydarzeń. Choć pierwsze warsztaty, szkolenia, konsultacje, dni otwarte oraz pokazy rozpoczęły się już 9 i 10 czerwca, to jednak ich zasadnicza cześć będzie miała miejsce w tygodniu festiwalowym.

Wśród partnerów MFI po raz pierwszy znalazły się jedne z największych polskich instytucji finansowych: Narodowy Bank Polski i Bank Gospodarstwa Krajowego.

NBP przygotował wydarzenia, których celem jest poprawa poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej w społeczeństwie. W ten sposób dowiemy się m.in. w jaki sposób zabezpieczane są znaki pieniężne, poznamy też innowacyjne instrumenty i usługi płatnicze w Polsce. Dodatkową zachętą do udziału w spotkaniu będzie możliwość odwiedzenia Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP, znajdującego się w budynku Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego przy ul. Basztowej w Krakowie.

Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza przedsiębiorców. Podczas dedykowanego im webinaru będą mogli poznać możliwe formy wsparcia na wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych.

Po raz pierwszy w organizację Festiwalu włączył się także Urząd Komunikacji Elektronicznej, zapraszający na warsztaty z kodowania oraz Fundacja Optimus, która wraz z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, przybliży młodszym Małopolanom „poWody do oszczędzania wody”.

Przedsiębiorcy na pewno ucieszą się z oferty, którą przygotowało Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. To m.in. bezpłatne konsultacje i usługi doradcze na realizację prac B+R oraz możliwość zdobycia finansowania z programu Horyzont. Do właścicieli firm skierowane są także propozycje przygotowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ, Stowarzyszenie Metropolia Krakowska oraz oczywiście Urząd Marszałkowski.

Osoby dopiero planujące założenie własnego biznesu Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprosi do interaktywnej gry symulującej pracę przedsiębiorstwa działającego w oparciu o koncepcję społecznej odpowiedzialności.

Nieco młodszym, będącym dopiero przyszłością małopolskiej nauki i gospodarki, radość z pewnością sprawią propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Z kolei miłośnicy innowacji w kulturze chętnie zapoznają się z ofertą Małopolskiego Instytutu Kultury. Dzięki tej niezwykłej regionalnej instytucji dowiemy się np. jak zbudować wirtualne muzeum!

Emocjonująco i nieco tajemniczo zapowiadają się warsztaty sensoryczne „Zobacz dotykiem” przygotowane przez Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI oraz oprowadzanie po unikalnej w skali kraju infrastrukturze badawczej Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Wśród tegorocznych partnerów jest również ASTOR, Krakowski Park Technologiczny, Miasto Tarnów oraz Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu i Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Kolejni cały czas się przyłączają.

Z pełnym programem Festiwalu można zapoznać się tutaj.

 

Na deser

Czymże byłby Małopolski Festiwal Innowacji bez małopolskich wynalazków?! My też nie możemy sobie taką sytuację wyobrazić. Dlatego, także w tym roku, organizatorzy przybliżą zdobycze regionalnej myśli technicznej, zapraszając do strefy małopolskich wynalazków.

Podobnie, jak w latach poprzednich, zostanie ona stworzona z materiałów filmowych, które opublikowane zostaną w dedykowanej zakładce na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl oraz na kanale Innowacyjna Małopolska na You Tube.

Małopolski Festiwal Innowacji organizowany jest dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-202). To m.in. dzięki temu wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Województwo Małopolskie. Województwo jest także organizatorem konferencji głównej Festiwalu, spotkań z cyklu „Przy kawie o innowacjach” oraz strefy małopolskich wynalazków.

Małopolski Festiwal Innowacji organizowany jest dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-202). To m.in. dzięki temu wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne