Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy
Grafika promująca Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Na górze logo kongresu i data 20-22 listopada, w tle sala konferencyjna, na której są obecni uczestnicy i dyskusja miedzy panelistami. Na dole grafiki napis "Największe bezpłatne wydarzenie dla przedsiębiorców"

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Face the Challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań – to hasło 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się 20-22 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Partnerem Samorządowym Kongresu jest Małopolska. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli projektu SPIN. 

Zapraszamy na panel dyskusyjny "Rola samorządów we wspieraniu przedsiębiorczości" z udziałem Anny Mlost - Zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, która opowie o projekcie SPIN. Panel odbędzie się 21.11.2022 r., w godzinach 13.30-15.00 w sali konferencyjnej 24.

Tegoroczna edycja kongresu będzie skupiona wokół hasła „Face the Challenge”, które oddaje realia w jakich przedsiębiorcy muszą się odnaleźć. Na wydarzeniu będzie można posłuchać wystąpień key spekerów, wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych oraz zasięgnąć rady ekspertów w trakcie indywidualnych konsultacji. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą liczyć na międzynarodowe spotkania B2B z firmami z Chin i Europy. Kongres to miejsce stworzone z myślą o przedsiębiorcach. Specjalnie dla nich wystąpią najlepsi praktycy, zostaną zorganizowane dyskusje i debaty z udziałem przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych.

Nieprzerwanie od 2011 roku Kongres jest miejscem inspiracji, spotkań i networkingu. – Kongres tworzy przestrzeń, w której przedsiębiorcy znajdują wiedzę, umiejętności i inspiracje do rozwoju i stawienia czoła aktualnym wyzwaniom – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem wydarzenia. Jedenaście ubiegłych edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych. W tym roku zaplanowano kilkadziesiąt wystąpień na scenie, sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań z udziałem ekspertów z kraju i zagranicy.

Kongres będzie podzielony na osiem ścieżek tematycznych, w których zostaną poruszone największe obecnie problemy i wyzwania stojące przed przedsiębiorcami. „Face the Challenge” – główny temat skoncentruje się na problematyce: transformacji energetycznej i jej wyzwań, bezpieczeństwa łańcuchów dostaw, rosnących kosztów prowadzenia biznesu, niestabilnych warunków gospodarczych oraz przyszłości Polski w UE. Drugim trzonem będzie „Firma to ludzie” czyli aktualne wyzwania rynku pracy, edukacja, rozwój i przywództwo, problemy sukcesji, a także budowanie zespołów w warunkach pracy zdalnej i hybrydowej. Kolejny filar wydarzenia skupi się na prawie i podatkach – a konkretniej na: Polskim Ładzie i jego konsekwencjach, najważniejszych planowanych zmianach prawnych oraz wskazówkach jak się zabezpieczyć na trudne czasy konkretnymi zapisami w umowach. To tylko trzy z ośmiu ścieżek tematycznych, na których skupią się eksperci Europejskiego Kongresu MŚP.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.ekmsp.eu . Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Udział jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na www.ekmsp.eu/  Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. 

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne