Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy
Baner z napisem Ekoinnowacje źródła energii przyszłości

Konferencja "Ekoinnowacje - źródła energii przyszłości"

11 października w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbędzie się kolejna konferencja regionalna z cyklu Innowacyjna Małopolska. Tematem wydarzenia będą ekoinnowacje, jako źródła energii przyszłości.

Spotkanie rozpocznie się od inspirującego speechu pod hasłem Innowacje to Wy, w którym Jadwiga Husarska – Creative Director z The True Green przedstawi niezwykłe wykorzystanie konopi włóknistych, które mają potencjał do zastąpienia drewna, m.in. w branży meblarskiej.

Kolejnym punktem programu będzie panel dyskusyjny: Zielona energia przyszłości – czy będzie bezemisyjna, nisko kosztowa i stabilna? Dyskusję poprowadzi Zbigniew Bartuś – redaktor, publicysta, obecnie piszący dla Forsal.pl, Dziennika Gazety Prawnej oraz Infor.pl. Podczas panelu nasi eksperci zastanowią się nad kwestiami: na ile OZE będą w stanie zastąpić importowane surowce? kiedy możemy liczyć na elektryczność pozyskiwaną z atomu? czy kolejne lata będą należały do zielonego wodoru? jaki potencjał mają biogazownie? czy uda się znaleźć inne źródła energii w przyszłości…być może z kosmosu? W panelu udział wezmą: Dawid Piekarz – ekspert ds. energetyki z Orlen Synthos Green Energy, Jerzy Kopeć – dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki, Henryk Kubiczek – dyrektor Departamentu Korporacyjnego Strategii i Rozwoju Grupy Azoty S.A., dr inż. Michał Wieczorek – dyrektor Centrum Szkła i Materiałów Budowlanych – Sieć Badawcza Łukasiewicz, Dariusz Bojsza – wiceprezes zarządu ds. Energii i Klimatu Grupa Neo Energy.

Po panelu głos zabiorą Agnieszka Włodarczyk-Gębik i Mateusz Kowacki z Krakowskiego Parku Technologicznego przybliżając nam kierunki, w którym podąża zielona transformacja gmin i przedsiębiorstw w Małopolsce.

W drugiej części wraz z zaproszonymi ekspertami zgłębiony będzie temat sukcesji w przedsiębiorstwach osób fizycznych. W eksperckiej rozmowie udział weźmie Paweł Rataj – radca prawny specjalizujący się w doradztwie sukcesyjnym polskich firm rodzinnych oraz  Grzegorz Krupnik – prezes zarządu Protech Sp. z o.o, który podzieli się swoim osobistym doświadczeniem związanym z przejęciem rodzinnej firmy.

Finałem konferencji będzie wystąpienie eksperckie Michała Warzały z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który opowie o Funduszach Europejskich dla Małopolski w perspektywie 2021 – 2027, głównie w kontekście wsparcia w zakresie wdrażania innowacji w obszarze odnawialnych źródeł energii.

I to nie koniec atrakcji, bowiem na uczestników wydarzenia po konferencji czeka zwiedzanie pobliskich zakładów Grupy Azoty Tarnów - Mościce. Grupa Azoty to lider rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.

Aby wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować. Link do rejestracji: https://konferecja.webinargeek.com/konferencja-regionalna-tarnow-ekoinnowacje-zrodla-energii-przyszlosci

Organizatorem konferencji jest Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki UMWM.

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne