Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy

Od pomysłu do produktu – odkryj potencjał innowacji w obszarze life science. SPIN CAMP w Nowym Sączu

24 czerwca 2026 r (środa) w gościnnych progach Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędą się 10 warsztaty SPIN CAMP, podczas których przedsiębiorcy poznają, jak skutecznie rozwijać firmę dzięki innowacjom z obszaru life science.

SPIN CAMPy to wyjątkowe warsztaty skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz firm z segmentu small-mid caps z Małopolski. Spotkanie w Nowym Sączu to kolejne z cyklu 14 wydarzeń organizowanych w całym regionie. Wydarzenie odbędzie się 24.06.2026 r. w godzinach 10:00–13:00  na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (ul. Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz).

Tym razem temat: „Od pomysłu do produktu – rozwijaj firmę dzięki spożywczym innowacjom i współpracy z nauką” będzie tematem przewodnim spotkania, wspólnym zarówno dla biznesu jak i nauki.

Najbliższe warsztaty SPIN CAMP wpisują się w założenia Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji (RIS) Life Science, która stanowi jeden z kluczowych obszarów rozwoju Małopolski. RIS Life Science obejmuje m.in. sektor spożywczy, biotechnologię, zdrowie oraz jakość życia, wspierając rozwój nowoczesnych produktów i usług opartych na wiedzy oraz badaniach naukowych. Udział w SPIN CAMP to znakomita okazja, aby poznać korzyści uczestnictwa w projekcie SPIN-Małopolskie Centra Transferu Wiedzy - i  włączyć swoją firmę w ekosystem innowacji.

Uczestników powita gospodarz wydarzenia JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych -  dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS oraz Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. przedsiębiorczości i rynku pracy – Wojciech Piech.

Program spotkania otworzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego którzy przybliżą genezę projektu SPIN. Dr inż. Tomasz Czech, profesor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (dyrektor Centrum Transferu Technologii URK) pokaże z kolei wachlarz możliwości dostępnych dla przedsiębiorców w ramach współpracy z Uniwersytetem.

Inspiracją dla uczestników będą także prezentacje:

  • inż. Tomasza Stachury o mind mappingu (wizualizacji procesów) w biznesie- jako jednej z możliwych form szybszego wdrażania pomysłów i efektywnego zarządzania
  • hab inż. Marka Zdaniewicza, prof. URK o historii napoju funkcjonalnego.

Pokazanie możliwości to nie koniec – uczestnicy będą mogli zapoznać się z praktyczną stroną innowacji w obszarze life science:

  • „600 sekund o innowacji” - to prelekcja dr inż. Anety Pater i dr inż. Magdaleny Januszek (ekspertek Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie) - o drodze „od laboratorium do rynku” na przykładzie innowacji w fermentowanych napojach  bezalkoholowych,
  • „Natura wzbogacona o osiągnięcia naukowe” czyli opowieść o historii wprowadzania innowacyjnego produktu cukierni Melba we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oczami właściciela i sukcesorki rodzinnego biznesu - pani Marii Mędrali.

SPIN CAMP to nie tylko wiedza, ale także możliwość nawiązania wartościowych kontaktów i znalezienia partnerów do rozwoju nowych produktów.

SPIN CAMP – czego mogą oczekiwać uczestnicy?

  • Konkretnej wiedzy od ekspertów na temat innowacji w przemyśle spożywczym, w tym napojów i żywności funkcjonalnej
  • Praktycznych wskazówek dotyczących wdrażania innowacji, w tym z wykorzystaniem środków unijnych
  • Networkingu branżowego – możliwości wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami oraz kontaktu z ekspertami i partnerami projektu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72a, Kraków, 1 piętro, Pok. 113

Tel.: 12 29 90 675 lub 12 29 90 662

 

logotypy unijne