Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy
gala GOZpodarz 2022
SPIN laureatem nagrody
GOZpodarz 2022
laureaci nagrody inteligentnego rozwoju 2022
SPIN Laureatem nagrody
Inteligentnego Rozwoju 2022
Baza Naukowców
BAZA NAUKOWCÓW
Przedsiębiorco, znajdź naukowca do współpracy
next arrownext arrow
previous arrowprevious arrow
pexels pixabay 256381

Kto może skorzystać z projektu SPIN

 

Model SPIN opiera się o funkcjonowanie Centrów Transferu Wiedzy.

Ich zadaniem jest umożliwienie transferowania innowacji z jednostek naukowych i instytucji otoczenia biznesu do przedsiębiorstw co przekłada się na innowacyjność Małopolskiej gospodarki.

 

Więcej informacji

Nie przegap !

Znamy Partnerów nowej edycji projektu SPIN

Zdjęcie przedstawia uścisk dłoni kobiety i mężczyzny pokazujące współpracę w biznesie

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wyborze Partnerów do wspólnej realizacji projektu SPIN-Małopolskie Centra Transferu Wiedzy. Ich rolą będzie wspieranie małopolskich przedsiębiorców w opracowywaniu i wdrażaniu innowacji.

Zainspiruj się

SPIN skutecznie wspiera firmy

Grafika SPIN z napisem "Spełnij marzenie o innowacjach w Twojej firmie" i cytatem Walta Disneya "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego dokonać"

Znamy już wyniki badania ewaluacyjnego projektu SPIN.. Aż 81% firm, które skorzystały z projektu, potwierdziło wysoką jakość i przydatność uzyskanych usług, a 88% już wdrożyło bądź planuje wdrożenie wypracowanych rozwiązań. Projekt zauważalnie wpłynął też na poprawę relacji nauka-biznes w regionie.

SPIN - Skuteczny Przedsiębiorca i Naukowiec

Projekt SPIN jest propozycją nowatorskiego modelu współpracy naukowców z przedsiębiorcami, umożliwiającego komercjalizację/wdrożenie wyników badań naukowych prowadzonych w czterech obszarach technologicznych.To projekt, który pozwoli na najlepsze wykorzystanie potencjału Małopolski. Działania proponowane w ramach projektu SPIN będą polegały na budowaniu partnerstwa, relacji, wzrostu zaufania, komunikacji, tworzeniu forum wymiany informacji. 

Cztery obszary technologiczne objęte Modelem SPIN: Inteligentne sieci energetyczne, budownictwo energooszczędne, biotechnologia oraz medycyna translacyjna; to jednocześnie dziedziny inteligentnej specjalizacji województwa małopolskiego.

Lider i Partnerzy

Liderem projektu jest Województwo Małopolskie, w imieniu którego występuje Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Małopolska to region innowacji, wysokich technologii, nauki i gospodarki opartej na wiedzy. Na tle kraju wyróżnia się nieprzeciętnym potencjałem w tej dziedzinie. Dobrze wykształcony i zróżnicowany kapitał ludzki, duża liczba uczelni, laboratoriów, pracowników naukowych, szeroki wachlarz jednostek badawczo rozwojowych oraz rożnych instytucji wspierających innowacje i przedsiębiorczość. Wszystko to powoduje, że w Małopolsce rozwija się gospodarka, która wykorzystuje nowe, zaawansowane technologie i nieznane do tej pory w Polsce rozwiązania.

Nie mniej istotne jest to, że władze regionu dostrzegają proinnowacyjny klimat regionu i starają się o niego dbać. Podejmują i intensyfikują działania, które jeszcze bardziej efektywnie wykorzystują tkwiący w Małopolsce potencjał, i które pomogą stworzyć z naszego województwa prawdziwego "tygrysa innowacji" – Innowacyjną Małopolskę.

Jak najlepiej wykorzystać potencjał Małopolski? Dzięki współpracy naukowców i przedsiębiorców innowacje i nowoczesne technologie przyspieszą rozwój regionu. Pomoże w tym projekt – SPIN, czyli model transferu innowacji w Małopolsce.

Projekt ma zachęcić przedsiębiorców do inwestycji w innowacje. Aby osiągnąć ten cel konieczna jest współpraca administracji i uczelni wyższych z przedsiębiorcami. Tylko w ten sposób znikną bariery, które hamują rozwój gospodarczy Małopolski. Efekty działania projektu to m.in. budowa partnerstwa i zaufania. W ramach projektu we współpracy z przedsiębiorcami wybrane zostaną te kierunki studiów, które w przyszłości najlepiej rokują dla rozwoju Małopolski.

Projekt prowadzony jest w partnerstwie z trzema małopolskimi uczelniami: Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Krakowską oraz Uniwersytetem Jagiellońskim, w ramach którego realizatorami Projektu będą trzy jednostki: Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, Collegium Medicum oraz Małopolskie Centrum Biotechnologii.

W 2010 roku zakończył się Projekt pn. "Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020" (Foresight), którego celem był wybór technologii najważniejszych dla rozwoju Małopolski i opracowanie szczegółowych scenariuszy ich wdrożenia. Dzięki programowi wskazano 10 priorytetowych technologii przyszłości, które mogą wywrzeć najkorzystniejszy wpływ na rozwój regionu. Projekt wskazuje również, w jakim kierunku powinny być prowadzone badania naukowe na małopolskich uczelniach i w jednostkach badawczych.

W związku z tym zdecydowano o testowym wdrożeniu modelu w wybranych 4 z 10 dziedzin wskazanych w projekcie "Foresight - Perspektywa technologiczna Kraków-Małopolska 2020" wraz z ustaleniem partnerów merytorycznych odpowiedzialnych za poszczególne wdrożenia:

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE – Lider Projektu, w imieniu którego występuje Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Do zadań Lidera należy przede wszystkim budowa partnerstwa z odbiorcami i użytkownikami produktów projektu, opracowanie wstępnej wersji produktu finalnego, konsultacje produktów projektu i opracowanie Strategii wdrażania, monitoring i ewaluacja opracowanych produktów, budowanie sieci współpracy ośrodków innowacyjności, opracowanie ostatecznej produktu finalnego i jego walidacja, działania upowszechniające i włączające, zarządzanie Projektem.

POLITECHNIKA KRAKOWSKA - bezpieczeństwo i komfort życia - budownictwo samowystarczalne energetycznie,

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA - informacja i wizualizacja - systemy inteligentne,

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI:

Collegium Medicum UJ - medycyna i zdrowie - usprawnienie procesu leczenia w oparciu o analizę danych,

Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ - w obszarze swych działań posiada nowatorskie technologie, przekrojowo wpisujące się w te wskazane w projekcie foresightowym. Są to:

1. Bezdotykowy interfejs komputerowy

2. Inżynieria tkankowa

3. Leki i technologie miejscowo niszczące nowotwory

4. Monitoring i kontrola stanów chorobowych

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne