Spin - Małopolskie Centra Tranferu Wiedzy
Grafika przedstawia ręce seniora piszącego na laptopie

Granty na strategię zarządzania wiekiem w firmie

Od 29 stycznia do 2 lutego można składać wnioski o dofinansowanie w formie grantu w projekcie "Pracownicy - najlepsza inwestycja dla frmy", realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. 

Zdjęcie pracownika w kasku i kamizelce odblaskowej przyglądającego się z oddali pracy robota

Przemysł 4.0 - czas start!

Szansa dla firm z Małopolski na wprowadzenie rozwiązań Przemysłu 4.0. Właśnie ruszył nabór wniosków za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości i potrwa do 4 kwietnia 2024 r. To okazja, żeby unowocześnić firmę poprzez zakup nowoczesnych systemów automatyzacji czy robotyzacji.

Na grafice znajduje się oko w otoczeniu cyfr - symbol cyfryzacji, nowoczesności, innowacji

Ruszają bony na innowacje!

Rusza nabór projektów związanych z bonami na innowacje. To pierwsze takie rozdanie z nowego programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Wnioski można składać od 30 października 2023 r. do 8 stycznia 2024 r. do godz. 15:00. Budżet konkursu wynosi blisko 9 mln zł!

Baner z nazwą konferencji "Przyszłość przemysłu 4.0". Wielogłowy 26 października 2023, siedziba firmy Wiśniowski

Konferencja "Przyszłość przemysłu 4.0" za nami!

Według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki w 2021 r. na każde 10 tysięcy zatrudnionych w polskim przemyśle pracowników przypadały tylko 63 roboty. W Niemczech wskaźnik ten wynosi 397, w Czechach – 168, na Słowacji – 143, na Węgrzech – 115. Światowym liderem w tej kwestii jest Korea Południowa, gdzie robotów przypada ponad 931.

Grafika przedstawia kulę ziemską z zaznaczonymi punktami obrazującymi sieć współpracy

PARP ogłasza konkurs „Promocja marki innowacyjnych MŚP”

16 października rusza nabor wniosków w konkursie "Promocja marki innowacyjnych MŚP"  z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki., ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Działanie ma wspierać przedsiębiorców MŚP w rozwoju biznesu na rynkach międzynarodowych. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze to 155 mln zł. Wnioski będą przyjmowane od 16 października do 30 listopada 2023 r.

Baner z napisem Ekoinnowacje źródła energii przyszłości

Konferencja "Ekoinnowacje - źródła energii przyszłości"

11 października w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbędzie się kolejna konferencja regionalna z cyklu Innowacyjna Małopolska. Tematem wydarzenia będą ekoinnowacje, jako źródła energii przyszłości.

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

ul. Wielicka 72b, Kraków, 3 piętro, Pok. 313

Tel.: 12 29 90 675

Tel.: 12 29 90 791

www.spin.malopolska.pl

e-mail: spin@umwm.malopolska.pl

logotypy unijne